
Управління держпраці у Кіровоградській області
вул. Дворцова, 24, м. Кропивницький, 25006
фізичної особи – підприємця
____________
юр. адреса: Кіровоградський район,
с. ______а, вул. _____________
Зауваження
на акт від _______ року № __________ за результатами проведення
планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці
(відповідно до п.18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2019 р. № 823)
_____ року відносно мене було складено Акт № ______ про порушення вимог ч. 1 ст. 21 КЗпП та ч.ч. 1, 3 ст. 24 КЗпП про порушення вимог укладення трудового договору та допуск працівника до роботи без укладення трудового договору(далі – Акт), на підставі якого винесено припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю від ________ року за № ___________ (далі – Припис) та попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю від ________ року за № __________ (далі – Попередження).
Вказаний Акт, Припис та Попередження отримані мною _________ року у поштовому відділені зв’язку, особисто.
Вважаю, вказаний Акт є незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню за наступних обставин:
В Акті головним Державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість на інших нормативно-правових актів _________ (далі- Інспектор) безпідставно зроблено висновок про те, що ______________ є моїм працівником, яка не була належно оформлена відповідно до трудового законодавства.
Інспектор дійшла такого висновку виключно на тій підставі, що __________ на момент перевірки знаходилася у студії “_________”, за адресою: вул. _________, м. Кропивницький (місце здійснення моєї підприємницької діяльності).
У інспектора відсутні будь-які докази того, що _____ виконувала будь-яку роботу, що мала би зв’язок з моєю господарською діяльністю.
_______є доброю знайомою нашої сім’ї, вона вивчає дизайн та графіку. В зв’язку з родом моєї діяльності, на моєму робочому місці встановлений дуже потужний комп’ютер, який за допомогою різних графічних програм допомагає в моїй діяльності.
Звичайні офісні комп’ютери не можуть виконувати більшість завдань, які вивчає та практикує __________.
В зв’язку з цим, _______іноді займається за моїм комп’ютером з мого дозволу.
У жодному разі _________ не виконувала будь-яких робіт, пов’язаних з моєю господарською діяльністю, як то: продаж, купівля, консультування тощо. Навіть якщо клієнти і могли звернутися до неї, вона могла тільки відповісти, коли я буду на робочому місці у разі короткочасної відсутності.
Це ще раз підтверджує те, що будь-яких доказів у інспектора немає. Адже інспектор міг, відповідно до законодавства, просто щось запитати про товар чи запропонувати купити товар, надати консультацію тощо і зафіксувати це.
При винесенні Акту, інспектор зробив висновок, що “у разі відсутності підприємця, місце здійснення підприємницької діяльності має бути закрито, відносини “підміна” законодавством не передбачені..“
По-перше, згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно, висновок про те, що у разі відсутності підприємця, місце здійснення підприємницької діяльності має бути закрито, є незаконним. Жодним законом це не передбачено.
По-друге, жодних підстав у інспектора для висновку про те, що _______ мене “підміняла”, не було. Такий висновок зроблений без жодних фактичних підтверджень.
Таким чином, жодних належних доказів того, що _______ знаходиться зі мною у будь-яких трудових відносинах, не має і не може бути.
На підставі викладеного,
Прошу:
- Розглянути дані зауваження до Акту № _________В про порушення вимог ч. 1 ст. 21 КЗпП та ч.ч. 1, 3 ст. 24 КЗпП про порушення вимог укладення трудового договору та допуск працівника до роботи без укладення трудового договору, врахувати їх зміст та суттєві пояснення під час винесення відповідного рішення.
- Прийняти рішення про відмову в притягненні до відповідальності ФОП ________ за порушення вимог трудового законодавства.
Фізична особа – підприємець ______________________ ____________
Дата