Зауваження на акт щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці

Адвокатське бюро ОСМАРК

Управління держпраці у Кіровоградській області

вул. Дворцова, 24, м. Кропивницький, 25006

фізичної особи – підприємця

____________

юр. адреса: Кіровоградський район,

с. ______а, вул. _____________

Зауваження

на акт від _______ року № __________ за результатами проведення

планового (позапланового) заходу державного нагляду (контролю) щодо додержання вимог законодавства у сферах охорони праці

(відповідно до п.18 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України
від 21 серпня 2019 р. № 823
)

_____ року відносно мене було складено Акт № ______ про порушення вимог ч. 1 ст. 21 КЗпП та ч.ч. 1, 3 ст. 24 КЗпП про порушення вимог укладення трудового договору та допуск працівника до роботи без укладення трудового договору(далі – Акт), на підставі якого винесено припис про усунення виявлених порушень законодавства про працю від ________ року за № ___________ (далі – Припис) та попередження про відповідальність за порушення законодавства про працю від ________ року за № __________ (далі – Попередження).

Вказаний Акт, Припис та Попередження отримані мною _________ року у поштовому відділені зв’язку, особисто.

Вважаю, вказаний Акт є незаконним, необґрунтованим та таким, що підлягає скасуванню за наступних обставин:

В Акті головним Державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість на інших нормативно-правових актів _________ (далі- Інспектор) безпідставно зроблено висновок про те, що ______________ є моїм працівником, яка не була належно оформлена відповідно до трудового законодавства.

Інспектор дійшла такого висновку виключно на тій підставі, що __________ на момент перевірки знаходилася у студії “_________”, за адресою: вул. _________, м. Кропивницький (місце здійснення моєї підприємницької діяльності).

У інспектора відсутні будь-які докази того, що _____ виконувала будь-яку роботу, що мала би зв’язок з моєю господарською діяльністю.

_______є доброю знайомою нашої сім’ї, вона вивчає дизайн та графіку. В зв’язку з родом моєї діяльності, на моєму робочому місці встановлений дуже потужний комп’ютер, який за допомогою різних графічних програм допомагає в моїй діяльності.

Звичайні офісні комп’ютери не можуть виконувати більшість завдань, які вивчає та практикує __________.

В зв’язку з цим, _______іноді займається за моїм комп’ютером з мого дозволу.

У жодному разі _________ не виконувала будь-яких робіт, пов’язаних з моєю господарською діяльністю, як то: продаж, купівля, консультування тощо. Навіть якщо клієнти і могли звернутися до неї, вона могла тільки відповісти, коли я буду на робочому місці у разі короткочасної відсутності.

Це ще раз підтверджує те, що будь-яких доказів у інспектора немає. Адже інспектор міг, відповідно до законодавства, просто щось запитати про товар чи запропонувати купити товар, надати консультацію тощо і зафіксувати це.

При винесенні Акту, інспектор зробив висновок, що “у разі відсутності підприємця, місце здійснення підприємницької діяльності має бути закрито, відносини “підміна” законодавством не передбачені..

По-перше, згідно ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно, висновок про те, що у разі відсутності підприємця, місце здійснення підприємницької діяльності має бути закрито, є незаконним. Жодним законом це не передбачено.

По-друге, жодних підстав у інспектора для висновку про те, що _______ мене “підміняла”, не було. Такий висновок зроблений без жодних фактичних підтверджень.

Таким чином, жодних належних доказів того, що _______ знаходиться зі мною у будь-яких трудових відносинах, не має і не може бути.

На підставі викладеного,

Прошу:

  1. Розглянути дані зауваження до Акту № _________В про порушення вимог ч. 1 ст. 21 КЗпП та ч.ч. 1, 3 ст. 24 КЗпП про порушення вимог укладення трудового договору та допуск працівника до роботи без укладення трудового договору, врахувати їх зміст та суттєві пояснення під час винесення відповідного рішення.
  2. Прийняти рішення про відмову в притягненні до відповідальності ФОП ________ за порушення вимог трудового законодавства.

Фізична особа – підприємець                      ______________________                ____________           

Дата