Розкриття інформації про бенефіціарів. Відповідальність за порушення.

Адвокатське бюро Осмарк

Мін’юст визначив порядок притягнення до відповідальності за неподання або несвоєчасне подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевий вигодоодержувача або про його відсутність, або документів для підтвердження таких відомостей.

Відповідний наказ № 1626/5 від 12.05.2020 набере чинності 28 травня 2020 року, крім деяких змін, внесених до Порядку надання відомостей з ЄДР юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, які вступають в силу з 15 липня 2020.

Зокрема, Порядок державної реєстрації юридичних осіб, ФОП і громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, доповнено пунктом 19.

п. 19 Порядку:

У разі виявлення державним реєстратором фактів неподання або несвоєчасного подання юридичною особою передбаченої законом інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи, таким реєстратором не пізніше наступного робочого дня інформується про виявлення відповідних фактів територіальний орган Міністерства юстиції України за місцезнаходженням відповідної юридичної особи шляхом направлення відповідного листа.

Уповноваженими особами зі складання відповідних протоколів про адміністративні правопорушення є посадові особи Мін’юсту та його територіальних органів. У разі виявлення відповідних порушень щодо неподання або несвоєчасного подання передбаченої інформації про кінцевого вигодоодержувача юридичної особи або документів на підтвердження відповідних відомостей, а також в разі надходження такого повідомлення держреєстратора, Мін’юст або його територіальний орган рекомендованим листом інформує про це керівника відповідного юридичної особи або особи, уповноваженої діяти від імені такої юрособи (виконавчого органу), з вимогою про необхідність звернення у місячний термін до Міністерства юстиції або відповідного територіального органу для складання протоколу про адміністративне правопорушення, відповідальність за вчинення якого передбачена ч. 6 статті 166-11 КУпАП. У разі порушення цього терміну на звернення відповідну інформацію передаватимуть Державній службі фінансового моніторингу.

ч. 6 ст. 166-11 КУпАП:

Неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору передбаченої Законом України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань” інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність, або документів для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи –

тягнуть за собою накладення штрафу на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), від однієї тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.