Зразок заяви про вчинення кримінального правопорушення працівниками поліції

Адвокатське бюро ОСМАРК

Прокурору _________________________

Коваленко Вадим Петрович, ________ р.н.,

прож. вул. ____________

тел.

Заява про кримінальне правопорушення за ст.ст. 127, 365 КК України стосовно працівників поліції

________ року близько 00.15 год. я був затриманий за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення за ст. 186 КК України (крим. пров. № __________). Затримання відбулося по вул. _________ в районі ______________.
Під час затримання я ніякого опору не вчиняв. Однак поліцейськими до мене було застосовано фізичне насильство, завдавалися побої та удари в різні частини тіла.

Слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Після того, як мене збили з ніг, мене підняли двоє поліцейський та потягли за ріг будівлі. Там один із них сказав усім вимкнути камери, і мене знову почали бити в область грудей, ніг та рук (загалом було близько 8 поліцейських, наскільки я пам’ятаю). Скільки часу це проходило, я не знаю, так як втрачав свідомість. Моє побиття могли бачити свідки, які знаходилися в ігрових автоматах напроти зупинки.

Після цього мене привезли до __________ відділу поліції по вул. _______.

Мене завели на 4 чи 5 поверх. В кабінетах (різних) і в коридорі мені завдавали побої, катували, застосовували інше фізичне насильство. Я часто втрачав свідомість. Мене заставляли свідчити проти себе.

Біля 6.00 год. ранку було складено протокол затримання. В протоколі зазначено фактичне затримання – 6.00 год. ранку.

Дані твердження повністю не відповідають дійсності. Так, відповідно до протоколу огляду місця події від _______ зазначено, що огляд розпочався о 00.45 год. _______ р. З усіх процесуальних документів, що є у справі (протоколи допиту потерпілих, впізнання та ін.) видно, що вони проводилися між 00.00 та 6.00 год.

Після складення протоколу мене перевели в ІТТ. Там мене фотографували (фіксували побої) та записали відповідні відомості у журнал.

Відповідно до ухвали слідчого судді до мене обрано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту. Вдома я весь час почувався дуже погано, мати вимушена була викликати швидку допомогу. По приїзді лікарі заставили негайно поїхати в обласну лікарню. З дозволу слідчого мене доставили до лікарні, зробили обстеження.

Відповідно до медичної документації, у мене виявлено деформація кісток носу та задньої стінки лівої орбіти, деформація ребер, забій м’яких тканин грудної клітини зліва та ін.

Вважаю, що в діях працівників поліції наявний склад кримінального правопорушення, передбачений ст. 127, ч. 2 ст. 365 КК України.

Враховуючи викладене,

ПРОШУ

  1. прийняти заяву про кримінальне правопорушення та внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.ст. 127, 365 КК України;
  2. визнати мене потерпілим від кримінального злочину, передбаченого ст. 127, 365 КК України;
  3. провести судово-медичну експертизу для встановлення тяжкості тілесних ушкоджень;
  4.  повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування. 

              Зі статтями 383 “Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину”, 384 “Завідомо неправдиве показання” Кримінального кодексу України, ознайомлений.

Додаток: копії медичних довідок на 3 арк.

________                                                                                          __________2019 р.