Відзив на позовну заяву в цивільному процесі

Діє з 15.12.2017 р.

До Новоукраїнського районного суду

Кіровоградської області

ПОЗИВАЧ:                                            П.І.П, проживає: вул. ____№__,с.____

 Н-ий р-н, Кіровоградська обл.,

27140,  РНОКПП (інд. Код _______),

моб. телефон ____________

ел. пошта (якщо є)

ВІДПОВІДАЧ:                                                       П.І.Б., м. Кропивницький

 вул.___________ №__.

інд. 25006, РНОКПП (інд. Код _______),

Тел.________

ел. пошта (якщо відома)

Справа № ________

Суддя __________

Відзив на позовну заяву

В провадженні Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області знаходиться цивільна справа за позовом ____________ (далі – Позивач) до мене – _______________. (далі – Відповідач) про усунення від права на спадкування обов’язкової частки у спадковому майні.

Вважаю, позовні вимоги не підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав:

В позовній заяві Позивач зазначає, що мене потрібно позбавити обов’язкової частки у спадковому майні в зв’язку з  тим, що я ухилялася від допомоги __________ (чоловікові), який перебував в безпорадному стані. Дані твердження є неправдивими та не підтверджені належними доказами.

Виклад обставин:

______________

Відповідно до ч. 5 ст. 1224 ЦК України за рішенням суду особа може бути усунена від права на спадкування за законом, якщо буде встановлено, що вона ухилялася від надання допомоги спадкодавцеві, який через похилий вік, тяжку хворобу або каліцтво був у безпорадному стані.

Пленум Верховного Суду України у п. 6 постанови “Про судову практику у справах про спадкування” від 30 травня 2008 року N 7 роз’яснив, що при встановленні судом факту ухилення особи від виконання обов’язку щодо утримання спадкодавця слід враховувати поведінку особи і розуміння нею свого обов’язку щодо надання допомоги, її необхідність для існування спадкодавця, наявність можливостей для цього та свідоме невиконання такою особою встановленого законом обов’язку.

При цьому слід враховувати поведінку особи, розуміння нею свого обов’язку щодо надання допомоги, її необхідність для існування спадкодавця, наявність можливості для цього та свідомого невиконання такою особою встановленого законом обов’язку.

Верховний Суд України в Ухвалі від 15 вересня 2010 року також зазначив, що ухилення особи від надання спадкодавцеві, який потребував допомоги, полягає в умисних діях чи бездіяльності особи, спрямованих на уникнення від обов’язку забезпечити підтримку та допомогу спадкодавцю, тобто ухилення, пов’язане з винною поведінкою особи, яка усвідомлювала свій обов’язок, мала можливість його виконувати, але не вчиняла необхідних дій. Підлягає з’ясуванню судами і питання, чи потребував спадкодавець допомоги від спадкоємця за умови отримання її від інших осіб і чи мав спадкоємець змогу надавати таку допомогу.

Як я вже зазначала, я сама потребувала допомоги, сам Спадкодавець не хотів отримувати її від мене, не звертався до мене за допомогою.

Виклад заперечень (за наявності) щодо заявленого позивачем розміру судових витрат, які позивач поніс та очікує понести до закінчення розгляду справи по суті

______________

Попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які відповідач поніс і які очікує понести в зв’язку із розглядом справи

________________

На підставі викладеного, згідно ст. 178 ЦПК України,

Прошу:

Відмовити у позові _______ до мене про усунення від права на спадкування обов’язкової частки у спадковому майні у повному обсязі.

Додаток: Ксерокопія довідки з Помічнянської лікарні від _____ року та ксерокопії витягів з медичної карти на __арк.

документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

___________             _______________________________                    _______ р.