Зразок заяви про кримінальне правопорушення

 

Начальнику____________ УМВС

osmarkУкраїни в Кіровоградській області

____________________        

___________________

Кіровоградський район, с. ______, вул. ________,

тел. ___________

 

Заява

про кримінальне правопорушення за ст. 185 КК України

 

Я, громадянин України, ________________, повідомляю наступне:

Громадянин України, ___________, неодноразово судимий, вчинив крадіжку особистого мого майна за наступних обставин:

Бездіяльність слідчого. Як захистити своє право

Я проживаю за вищевказаною адресою з дружиною та дітьми. __________ знайомий з моєю дружиною, а тому за моєї відсутності, як я дізнався, досить часто приходив до дружини. В один із таких візитів _________ таємно викрав мій мобільний телефон – Iphonе 5S, IMEI ____________, який я придбав ________ року. До моменту викрадення в телефоні була SIM карта Київстар (контракт) № ___________. Документи на придбання телефону у мене в наявності (коробка, квитанція та ін.), в будь-який час можу надати.

Персональна відповідальність слідчого. Розширення прав учасників кримінального провадження.

Відповідно до КК України, таємним визнається таке викрадення, здійснюючи яке, винна особа вважає, що робить це непомітно для потерпілих чи інших осіб. Як правило, крадіжка вчинюється за відсутності будь-яких осіб (власників, володільців майна, осіб, під охороною яких воно перебуває, очевидців тощо). Крадіжкою визнається також протиправне вилучення чужого майна і тоді, коли воно здійснюється у присутності потерпілого або інших осіб (наприклад, ці особи спостерігають за діями винного на певній відстані), але сам винний не усвідомлював цього моменту і вважав, що діє таємно від інших осіб. Таємним також визнається викрадення, яке вчинюється у присутності потерпілого або інших осіб, але непомітно для них (наприклад, кишенькова крадіжка). Крадіжка визнається закінченою з моменту протиправного вилучення майна, коли винна особа отримала реальну можливість розпорядитися чи користуватися ним (заховати, передати іншим особам, вжити за призначенням тощо).

Кримінальне законодавство

Вважаю, що в діях _________ містяться ознаки злочину, передбаченого                    ст. 185 КК України (крадіжка).

Враховуючи викладене, відповідно до ст. 185  КК України, на підставі ст.ст. 55, 56, 214 КПК України,
ПРОШУ

  1. прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення за ст. 185 КК України;
  2. внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  3. невідкладно розпочати досудове розслідування, у формі попереднього слідства, з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ст. 185 КК України;
  4. визнати мене потерпілим від кримінального злочину;
  5. вручити мені пам’ятку про процесуальні права і обов’язки потерпілого;
  6. надати мені можливість дати додаткові свідчення;
  7. повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування.          Зі статтями 383 “Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину”, 384 “Завідомо неправдиве показання” Кримінального кодексу України, ознайомлена.

 

___________ року ___________________________