Злочини проти життя та здоров’я.

У вигляді таблиці показано (вибірково) злочини, передбачені Кримінальним кодексом України проти життя та здоров’я людини, а також зазначена відповідальність, яка передбачена за їх вчинення.

Стаття КК УкраїниСанкція (покарання)
Стаття 115. Умисне вбивствоЧ. 1: карається позбавленням волі на строк від семи до п'ятнадцяти років;
Ч. 2: карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна у випадку, передбаченому пунктом 6 частини другої цієї статті.
Стаття 116. Умисне вбивство, вчинене в стані сильного душевного хвилюваннякарається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Стаття 117. Умисне вбивство матір'ю своєї новонародженої дитиникарається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Стаття 118. Умисне вбивство при перевищенні меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинцякарається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Стаття 119. Вбивство через необережністьч.1: карається обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
ч.2:карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років.
Стаття 120. Доведення до самогубства
ч.1: карається обмеженням волі на строк до трьох років або позбавленням волі на той самий строк.
ч.2: карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
ч.3: карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.
Стаття 121. Умисне тяжке тілесне ушкодження
ч.1: карається позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років
ч.2: карається позбавленням волі на строк від семи до десяти років.
Стаття 122. Умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження
ч.1: карається виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
ч.2: караються позбавленням волі від трьох до п'яти років.
Стаття 123. Умисне тяжке тілесне ушкодження, заподіяне у стані сильного душевного хвилювання
карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.
Стаття 124. Умисне заподіяння тяжких тілесних ушкоджень у разі перевищення меж необхідної оборони або у разі перевищення заходів, необхідних для затримання злочинця
карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Стаття 125. Умисне легке тілесне ушкодження
ч.1: карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
ч.2: карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до одного року, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років.
Стаття 126. Побої і мордування
ч.1: карається штрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.
ч.2: караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк.
Стаття 127. Катування
ч.1: карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
ч.2: караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Стаття 128. Необережне тяжке або середньої тяжкості тілесне ушкодження
карається громадськими роботами на строк від ста п'ятдесяти до двохсот сорока годин або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.
Стаття 129. Погроза вбивством
ч.1: карається арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до двох років.
ч.2: карається позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.
Стаття 130. Зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби
ч.1: карається арештом на строк до трьох місяців або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.
ч.2: карається позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
ч.3: караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.
ч.4: карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.
Стаття 133. Зараження венеричною хворобою
ч.1: карається виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років, або позбавленням волі на той самий строк.
ч.2: караються обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.
ч.3: караються позбавленням волі на строк від двох до п'яти років.
Стаття 134. Незаконне проведення аборту
ч.1: карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від ста до двохсот сорока годин, або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до двох років.
ч.2: карається обмеженням волі на строк до п'яти років або позбавленням волі на той самий строк, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років або без такого.

Нижче за посиланням можливо ознайомитися з видами злочинів, які посягають на власність (представлено також у вигляді таблиці)

Злочини проти власності у вигляді таблиці