Бездіяльність слідчого. Як захистити своє право

Адвокатське бюро ОСМАРКНерідко виникають ситуації, коли слідчий в кримінальному провадженні не виконує свої прямі обов’язки, передбачені КПК України. Причини можуть бути різні: недостатній рівень знань, особиста своя зацікавленість, банальна лінь та непрофесіоналізм. В даній статті наводилися підстави та порядок оскарження дій як прокурора, так і слідчого. Відверто кажучи, скарги до прокурора на дії слідчого не достатньо впливають (а іноді і зовсім не впливають) на подальшу процесуальну поведінку слідчого. Більш вагомим аргументом для слідчого є ухвали слідчого судді, які зобов’язують до конкретних дій.

Тож зупинимося на ч. 1 ст. 303 КПК України, яка регулює порядок та підстави звернення до слідчого судді.

Отже, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

Розумні строки, або як оскаржити затягування досудового розслідування.

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов’язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, володільцем тимчасово вилученого майна;

Кримінальні проступки: особливості розслідування, строки та перелік статей в КК

2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування – потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;

3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження та/або провадження щодо юридичної особи – заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження;

5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим – особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки – особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

Персональна відповідальність слідчого. Розширення прав учасників кримінального провадження.

7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій – особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу, – підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником.

9) виключено.

Я зупинюся на п. 7 даної статті, так як одним із основних прав щодо збирання та подання доказів у кримінальному процесі у потерпілого чи підозрюваного є подання клопотань про проведення слідчих/розшукових дій.

Відповідно до ст. 220 КПК України, клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав. Про результати розгляду клопотання повідомляється особа, яка заявила клопотання. Про повну або часткову відмову в задоволенні клопотання виноситься вмотивована постанова, копія якої вручається особі, яка заявила клопотання, у а у разі неможливості вручення з об’єктивних причин – надсилається їй.

Отже, коли слідчим відмовлено в клопотанні (або взагалі не надається відповідь), сторона кримінального провадження може звернутися до слідчого судді.Якщо слідчий суддя задовольнить клопотання, воно повинно бути виконано.

Оскарження дій працівників податкової служби

Але що робити, якщо навіть після рішення (ухвали) слідчого судді слідчий не виконує слідчі дії? Такі випадки далеко не поодинокі. В даних діях, точніше бездіяльності слідчого, вбачається явне нехтування закону.

Звернімося до Кримінального Кодексу України, а саме до ст. 382 вказаного кодексу. Відповідно до статті, до кримінальної відповідальності притягуються громадяни та службові особи за умисне невиконання вироку, рішення, ухвали, постанови суду, що набрали законної сили, або перешкоджання їх виконанню.

Тож як крайній захід (чи засіб) можна використати наступний: звернутися до органів прокуратури з заявою про вчинення кримінального правопорушення слідчим згідно ст. 382 КК України в зв’язку з невиконанням ухвали слідчого судді.

Приблизний зразок заяви про вчинення кримінального правопорушення

Прокурору Кіровоградьскої області

Петренко Петро Петрович

м. Кіровоград, вул. _______________

 

Заява

про кримінальне правопорушення за ст. 382 КК України

відносно слідчого _____________________________ в Кіровоградській області

Арешт майна. Зміни в КПК.

Я, громадянин України, Петренко Петро Петрович, 16.03.1982 р.н., повідомляю наступне:

У провадженні __________________РВ УМВС в області знаходиться кримінальна справа (кримінальне провадження № ЄДРДР _______________) за моєю заявою за                  ст. 121 КК України. Мною неодноразово подавалися клопотання слідчому СВ ___________________ РВ УМВС України в Кіровоградській області __________________. про забезпечення безпеки та проведення слідчих дій. Слідчий ніяк не реагував на клопотання. В зв’язку з цим я звернулася до слідчого судді з метою зобов’язати слідчого провести відповідні слідчі дії та прийняти відповідні рішення.

_________2014 року була винесена ухвала слідчого судді _________________ стосовно мого клопотання. Відповідно до ухвали слідчого судді, зобов’язано слідчого СВ __________________РВ УМВС України в Кіровоградській області _______________ розглянути мої клопотання, прийняти відповідні рішення та повідомити мене.

Пройшло майже два місяці з дня винесення ухвали, а слідчим не виконується рішення суду, так як не виконувалися і вказівки прокурора.

Вважаю, що в діях слідчого наявний склад кримінального правопорушення, передбачений ст. 382 КК України.

Враховуючи викладене, відповідно до ст. 382  КК України, на підставі ст.ст. ________КПК України,
ПРОШУ
– прийняти мою заяву про кримінальне правопорушення за ст. 382 КК України;
– внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань;
– невідкладно розпочати досудове розслідування, у формі попереднього слідства, з підстави вчинення правопорушення, що має ознаки складу злочину, передбаченого ст. 382 КК України;
– повідомити мене письмово, у встановленому законом порядку і строки, про початок кримінального провадження та закінчення досудового розслідування.

          Зі статтями 383 “Завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину”, 384 “Завідомо неправдиве показання” Кримінального кодексу України, ознайомлений.

         

          Додаток: Копія ухвали слідчого судді на 2 арк.


____________         ___________________________                 Петренко П.П.

Зразок скарги до слідчого судді на бездіяльність слідчого

P.S. На жаль, як показує практика, навіть такі, я сказав би, кардинальні дії (подання скарги про кримінальне правопорушення), на сам хід кримінального провадження та на поведінку слідчого в подальшому мало впливають. Слідчі дії так і не виконуються, не повідомляється про підозру особа  (хоча є всі підстави) і справа “добросовісно” загниває. В розмові зі знайомими слідчими поцікавився, чому таке відношення і почув відповідь: у нас головне резонансні злочини, а не різні дріб’язкові справи. Цікаво, коли вчинять крадіжку у когось із керівництва нац. поліції чи прокуратури за дріб’язковою статтею – ст. 185 КК України, таке ж відношення буде до розслідування справи, чи як до резонансного?

  • Аркадий 20.08.2017 в 23:58

  Ответить

  “…звернутися до органів прокуратури з заявою про вчинення кримінального правопорушення слідчим згідно ст. 382 КПК “:

  Во-первых не 382 не КПК, а КК! А во-вторых, с каких это пор треба звернутися до органів прокуратури з заявою про вчинення кримінального правопорушення??? Автори про підслідність шось чули?

  1. Ответить

   Действительно, 382 УК (спасибо, исправил описку, хотя в самом заявлении правильно написано). Что касается подследственности, то:
   “Відповідно до ст. 214 КПК України, слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування”.
   На практике неоднократно через следственного судью заставлял вносить ведомости в реестр по этой статье на отказ прокуратуры (прокуратура тоже неоднократно мне указывала, что не все вносится в реестр, подсудность и бла бла бла). Для обычного гражданина (не юрыста) желательно всегда обращаться в прокуратуру, тем более, если вопрос касается следователя Нац. полиции. А прокуратура уж сама разберется с подследственностью.

  • Ирина 10.10.2017 в 13:42

  Ответить

  Я вперше ! отримала ухвалу слідчого судді у суді першої інстанції щодо зобов”язати слідчого відділу поліції внести відомості у ЄРДР, розпочати досудове розслідування…… я повинна отримати статус потерпілої? у кого? яким чином? чи мені зоб”язані надати? у які строки ? тобто мої перші кроки: що кому коли якого змісту брати , писати, віддавати, реєструвати, тощо? Завчасно дякую за відповідь.

  1. Ответить

   Права і обов’язки потерпілого виникають в особи з моменту подання заяви про вчинення щодо неї кримінального правопорушення або заяви про залучення її до провадження як потерпілого. У слідчого виясніть, в якості кого Ви на даний час по кримінальному провадженню, і в разі необхідності напишіть заяву. Прав у потерпілого чимало, тому самі ознайомтеся зі ст. 56 КПК України.

  • helen 14.11.2017 в 04:25

  Ответить

  что делать, если квалификация по моему мнению сделана следователем неверная (мягкая). надзорный прокурор отписался, что компетенция переквалификации принадлежит следователю, а следователь не считает нужным менять квалификацию. следственные действия (допрос свидетелей и подозреваемых) следователем не выполняются в сроки установленные прокурором. из дела пропали некоторые материалы, а следователь говорит что их не видел, хотя при его предшественнике они были.

  1. Ответить

   Не существует нормы закона, по которой Вы заставите следователя сделать переквалификацию (а также предъявить уведомление о подозрении). Нужно комплексно подходить к таким проблемам: собирать адвокату самостоятельно док-ва, писать жалобы на действия следователя (и ходотайства). Все должно в деле указывать на то, что необходима переквалификация. Изменение обвинения возможно и в суде.

  • Артем 20.12.2017 в 07:31

  Ответить

  что делать если заява подавалась на имя начальника департамента киберполиции и спустя 10 дней дело не открыто? Мне отписываются про необходимость проведения проверки перед передачей заявы следователю.

  1. Ответить

   Сведения в реестр об уголовном правонарушении должны вноситься в теч 24 часов. Вы можете оспорить невнесение ведомостей в реестр согласно ст. 303 УПК Украины.

  • Інна 21.12.2017 в 11:30

  Ответить

  Доброго дня! Справа про групове побиття на території власного будинку моєї мами затягується слідчим. До поліції були подані дві заяви – одна від мами інша від її чоловіка – про групове побиття, яке трапилося на території власного подвір’я влітку 2017 року. Справа по заяві чоловіка була передана в суд і вже є рішення. А справа моєї мами затягується з незрозумілих причин. Неодноразово були звернення (в усній формі) до поліції, на які адекватних пояснень ніхто не отримував – протягом цього періоду змінилося 2 слідчих, пояснюють браком свідків, хоча їх було однаково із заявою маминого чоловіка. Прошу допомогти у вирішенні ситуації.

  1. Ответить

   У вирішенні ситуації може допомогти адвокат, який безпосередньо займеться Вашою справою. В таких випадках потрібно діяти згідно КПК, поради мало чим допоможуть.

  • Александр 23.12.2017 в 20:39

  Ответить

  Здравствуйте!
  В июне 2017 г. определением следственного судьи, которое в сентябре отправлено в орган полиции, отменено постановление следователя полиции о закрытии досудебного расследования, с обязательством следователя возобновить расследование.
  До настоящего времени досудебное расследование не возобновлено.
  Кто конкретно ответственен за неисполнение судебного решения, если следователь по делу уже не служит в этом органе полиции?
  Полиция или прокуратура, в данном случае, привлекает и расследует по ст. 382 УК за неисполнение судебного решения?
  С ув!

  1. Ответить

   Ответственен следователь, заявление можно писать в прокуратуру (прокуроры умные, с подследственностью разберутся).

  • Дмитрий 17.01.2018 в 08:58

  Ответить

  Доброе утро. Я был признан потерпевшим по уголовному делу (суть: бывшая директор фирмы систематически обворовывала фирму… переводила деньги на фиктивные компании с целью обнала, подделывала документы и т.д.).Инкриминируется четыре статьи. Дело было внесено в Единый реестр. Сначала попало в так называемый 6-й отдел (ОБЭП). Там взялись за расследование: за полмесяца два раза меня вызывали, два раза – воровку. Поняв, что пахнет “жареным”, она вышла (по инсайдерской информации) на начальника горотдела и, видимо, нашла общий язык с целью прекращения дела, так как его сразу же отозвали у шестого отдела и передали следователю, которая славится своим умением прекращать дела. Мной было подано заявление в городскую прокуратуру о бездействии полиции и с просьбой принять меры. Прокуратура перенаправила заявление в горотдел и – тишина. Реакции – никакой абсолютно. Написал заявление на имя начальника горотдела с просьбой сообщить мне в установленные законом сроки, что с делом – приостановлено, закрыто? Прошло несколько месяцев. Ответа – нет. Написал заявление в областную прокуратуру с просьбой принять меры. Получил официальный ответ, что заявление переадресовано в городскую прокуратуру. Ответа нет (с 22-го декабря). Есть неофициальная информация, что дело закрыли несколько месяцев назад. Но официально меня никто не извещал! В результате этого, как будто нет повода обращаться к следственному судье. В это время обворовавшая меня успешно работает по моей клиентуре открыв свою фирму, благо – деньги есть, полиция – не беспокоит. Что мне делать? Как добиться справедливости, если она ещё существует.
  С уважением, Дмитрий

  1. Ответить

   Напишите заявление следователю на ознакомление с делом. Там и увидите, закрыто дело или нет.
   P.s. На практике заставить следователя что-либо сделать по делу практически невозможно (если он этого не хочет делать), не действуют и определения сл. судьи, и тем более ходатайства. Именно на практике, по закону вроде бы все ясно, но закон (УПК) банально не исполняется.

  • Анна 22.01.2018 в 23:50

  Ответить

  Добрый вечер!
  Подскажите пожалуйста, мною в 2014 году было написано заявление на угон авто в полицию. По текущий момент ни при обращениях, ни без них оповещена о решении не была , никакую информацию не предоставляют.
  После очередных моих запросов Полиция ответила что матеріали ЖЄО були розглянуті згідно чинного законодавства, за результатами розгляду винесено висновок такой-то (от 2014 года) . Зазначений висновок направлено до прокуратури та до теперішнього часу знаходиться на перевірці(2018 год), у зв`язку з чим копії та інформацію надати не має можливості
  При запросе информации в прокуратуре (электронное обращение) ответ -у Вашому “інформаційному запиті” відсутні прохання щодо надання саме публічної інформації , а порушується питання щодо надання інформації про стан досудового росслідування та проведення відповідних слідчих дій. + еще много воды. И в конце добавлено , что -з урахуванням викладеного , Ваш запит напревлено до розгляду обратно в тот отдел полиции, который дал ответ , что материалы в прокуратуре.
  После этого опять же был отправлен запрос в Полицию, на что получен ответ как под копирку, о том, что дело не у них, а в прокуратуре.
  Подскажите пожалуйста, как поступают в данных ситуациях и что именно нужно запросить в прокуратуре, чтобы они предоставили ответ и копии по материалам , а не писали, что я эти материалы не запрашиваю. Причем прошло уже 4 года, получается же что они еще и все сроки исполнения нарушили?
  Заранее извиняюсь, если не корректно и не понятно задала вопрос. Не совсем в этом разбираюсь.
  Спасибо.

  1. Ответить

   Этими вопросами, конечно же, нужно было заниматься еще в 2014 году (жалобы, следственный судья и т.д.). На данный момент полиция/следователь обязаны Вас уведомить о результатах заявления (независимо от того, где дело, они приняли решение по нему). “Висновки” по заявлениях о преступлениях УПК не предусмотрены. Вам лучше обратиться к адвокату по месту жительства (чтобы занялся этим вопросом), т.к. простыми запросами мало чем поможешь, Вас просто будут “отсылать” с полиции в прок-ру и наоборот.

    • Анна 23.01.2018 в 17:58

    Ответить

    Благодарю.

  • Дмитирй 13.02.2018 в 14:08

  Ответить

  Добрый день. Подскажите пожалуйста, как лучше всего узнать, закрыто ли криминальное производство? В двух словах, женщине было нанесено легкое телесное, следователь открыл уголовное дело, отправил на судмед экспертизу, и все, ни словом ни духом, даже не сообщили о закрытии. Может быть проблема в том что в заявлении не указали точно ФИО того человека, который есть подозреваемым, и женщине не присвоили статус пострадавшей, но уголовное дело возбудили. Как лучше поступить. Кстати написали заявление в управление полиции 18 декабря 2017 года, ответа тоже нет.

  1. Ответить

   Напишите запрос следователю (укажите номер уг. производства). В запросе сошлитесь на ст. 60 УПК Украины. Запросите извлечение (вытяг) из реестра. Ваши права как заявителя:

   Стаття 60. Заявник

   1. Заявником є фізична або юридична особа, яка звернулася із заявою або повідомленням про кримінальне правопорушення до органу державної влади, уповноваженого розпочати досудове розслідування, і не є потерпілим.

   2. Заявник має право:

   1) отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію;

   1-1) отримувати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;

   2) подавати на підтвердження своєї заяви речі і документи;

   3) отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

  • Дмитрий 13.02.2018 в 17:00

  Ответить

  Спасибо за ответ, чтобы бы Вы посоветовали женщине, которой права нарушены, если она хочет защищать свои права сама.

  1. Ответить

   Действовать нужно согласно УПК (ходатайства, обжалования и т.д.), поэтому либо адвокат, либо самостоятельное изучение УПК (возможно и такое).

  • Галина 27.02.2018 в 22:15

  Ответить

  Неповнолітній хлопець (17 років) скоїв правопорушення, яке кваліфікували (так було сказано) як крадіжку. У присутності батьків було написано пояснення. слідчий сказав, що справа буде розглядатися. Пройшло 2 місяці, у міліцію не викликають. кажуть, що справа на кваліфікації. чи можна піднімати питання про затягування слідчим справи. дякую.

  1. Ответить

   Можливо, даний злочин повинен розслідуватися у формі приватного обвинувачення, а тому потерпілому необхідно написати заяву про злочин.
   “Справа на кваліфікації” не поняття з КПК та на строки рослідування не впливає. Виясніть Ваш статус по справі, при необхідності пишіть заяву про залучення до провадження як потерпілого (я так зрозумів, що Ви потерпілий від злочину).

  • Володимир 31.03.2018 в 12:31

  Ответить

  Доброго дня!
  Скажіть будь-ласка заявник має право на клопотання, чи тільки на заяву?
  І які терміни на відповідь заявнику, коли просить надати витяг з ЄРДР, чи постанову про закриття, та на кого скаржитись у випадку коли не надають чи вчасно не надають відповідь.
  Дякую!!

  1. Ответить

   Права заявника виписані в ст. 60 КПК. Строків точних не визначено (можливо керуватися ст. 28 КПК – розумні строки), поскаржитися можливо процесуальному прокурору або під час підготовчого провадження у суді.

  • Алена 23.05.2018 в 11:05

  Ответить

  Здравствуйте! Муж не платит алименты. Написала заяву в полицию 13,02,2018г. Следователь ничего не делает, постоянно ищет отговорки.Подскажите что делать пожалуйста?

  1. Ответить

   Нужно выяснить у следователя, в качестве кого Вы по делу. Если потерпевшая, нужно действовать согласно ст. 56 УПК. Если нет, нужно писать соотв. заявление следователю. Ваши действия (жалобы на следователя, ходатайства и т.п) должны осуществляться согласно УПК. Для этого нужен адвокат, который будет составлять необходимые документы (в зависимости от ситуации).
   Могу посоветовать написать жалобу процессуальному прокурору на следователя (общая форма заявления), хотя сомневаюсь, что это сильно поможет. Сходите в местную прокуратуру и подайте жалобу.

  • Марина 14.06.2018 в 13:30

  Ответить

  Добрый день! В ЕРДР были внесено должника алиментов, следователь, который ведет дело, больше полтора месяца назад сказал, что вызовет потерпевшую на допрос, но так и не вызвал. Какие меры нужно принимать и куда жаловаться на бездействие следователя полиции?

  1. Ответить

   Сначала стоит написать ходатайство следователю о проведении следственных действий (допрос), если он откажет, тогда обжаловать его действия следственному судье.

  • Антоніна 22.02.2019 в 13:55

  Ответить

  Доброго дня.Звертаюсь до вас за допомогою. Три місяці назад у нас в селі була покража лісу.Лісники по чиїйсь наводці приїхали до мого батька ,так як він проживає неподалік лісу. Був обшук і вилучення майна(бензопили,мототрактор,2 трактора МТЗ 80 та 3 причіпи.) Підозри не видвинули,так як немає доказів,ми подавали на суд ,щоб повернули техніку,але в суді слідчий попросила,що їм ще там щось потрібно оцінити і техніку не повернули. На днях добрі люди зателефонували і сказали,що техніку розкрадають(вкрадено саморобний трактор,поміняні колеса і знята навіска з МТЗ,вкрадені колеса з причіпа,всі ключі,злите пальне,арештована техніка була не у ВП,як написано в документах,а в лісництві) Не можна нічого добитися,батько зліг на фоні стресу.Допоможіть будь ласка.

  1. Ответить

   Потрібно діяти згідно КПК (складати та подавати клопотання до слідчого, скарги до слідчого судді і т.д.). В першу чергу потрібно визначитися з вилученим майном (тимчасово вилучене, накладено арешт чи вилучене в процесі обшуку з чітким визначеннмя вилученого майна) та в залежності від статусу майна складати відповідні скарги. Тому Вам необхідно звернутися до адвоката та укласти з ним угоду про правову/правничу допомогу. В такому разі адвокат буде здійснювати необхідні (першочергові) дії.

  • Вадим 08.08.2019 в 21:49

  Ответить

  Здраствуйте. Подскажите пожалуйста если дело у следователя полиции в одном из районов Киева то такое заявление в какую прокуратуру писать и на имя какого прокурора? Их там так много… Как определится? Следователь не исполняет ухвалу следственного судьи. Хочу написать но непойму куда

  1. Ответить

   Невиконання ухвали слідчого судді – злочин.
   Можете написати заяву до ДБР (як зразок). Зразок заяви про кримінальне правопорушення за ст. 382 КК України відносно слідчого за посиланням
   в кінці публікації.

   (Територіальне управління, розташоване у місті Києві)

   Поширює свою діяльність на місто Київ, Київську, Черкаську та Чернігівську області.

   01133, м. Київ, бул. Лесі Українки, 26 (7 поверх) +38 (068) 360 76 74

   Для запитів на публічну інформацію: public.kv@dbr.gov.ua)

   Також можливо написати до місцевої прокуратури (оберіть свій район)

  • ігор 17.10.2019 в 12:03

  Ответить

  Доброго дня мені кріменують справу ст 125 ч2.
  Є свідки що я її небив, а вона купила довідки на другій день з травмами закрита черепно мозгова травма …..підкажіть як правильно написати скаргу на слідчого

  1. Ответить

   Доброго дня, не зовсім зрозуміло, в зв’язку з чим писати скаргу на слідчого. Потрібно спочатку визначитися, що неправильно зробив слідчий. А краще звернутися до адвоката по місцю проживання та отримати кваліфіковану консультацію саме по Вашій справі.

  • любов 17.10.2019 в 23:11

  Ответить

  Підкажіть будь-ласка як нам поступати далі.22.07.19 сталося ДТП. мій син Рухаючись авто. йому пербігала дорогу собака і щоб уникнути перешкод, звернув в ліво,з правої сторони рухалася велосипедист він її не не помітив з переломом сонячних променів , це було близько 19 год.. Коли він її поміив перед авто. зупинився, вона продовжила рух зацепилася переднім колесом за номерний знак і упала, де отримала забій ноги( її поставили легкі тілесні пошкодження) цьогож дня. НА другий день вона поскаржилася на головні болі , дали заключення незначний струс мозку..лікувалася 7-8 днів, робила КАТЕ голови , нічогоне підтвердилося. Потім ще лікувалася не понятно що і перейшло в тяжкі. До сьогоднішнього дня(17.10.19) в нас не має ні витяга ЕРДР. протокол ми не бачили і не підписували. з висновками судмедексп.її не ознайомлені і взагалі нічого не знаєм, слідчий відмовляється навіть говорити, нізчим не ознайомлює і не повідомляє. веде себе не коректно, грубить. Авто на площадці. не віддають сказали що буде повторна тех експертиза. Потерпіла жива здорова. (МИ 3 дня її лікували і 1у допомогу надали..І що робити нам далі ми не знаєм. коли воно зрушить з місця. Підкажіть куда нам звернутися і як поступати.В прокуратуру на слідчого скаргу подали 15.10.

  1. Ответить

   Моя єдина порада – звернутися до адвоката й укласти з ним угоду. Все, що Ви запитуєте – це робота захисника (написання скарг в тому числі).

  • Євген 29.10.2019 в 09:23

  Ответить

  Підкажіть будь-ласка мій дім обікрали ,вкрали всі гроші і золото . Викликав поліцію ,зняли відбитки ,опитали сусідів і на цему все закінчилось . Пройшло 10 днів ніхто з поліції не телефонує нічого не говорять ,повна бездіяльність слідчого . Що мені робити і куди звернутись?

  1. Ответить

   Якщо по “гарячих слідах” відразу не вдалося затримати злодія, далі цей процес, як правило, не буде швидким. Поліція займається розшуком та встановленням злочинця (в крайньому разі повинна), а на це потрібний час. У будь-якому разі Ви потерпілий від злочину, а тому маєте право писати клопотання слідчому, скарги до слідчого судді і т.д. Щоб правильно це робити, згідно КПК, є два шляхи: або самостійно вивчати КПК та діяти відповідно, або укладати договір з адвокатом.

   Тема закрита!

Добавить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован